PTE / PEARSON TEST OF ENGLISH

PTE (Pearson Test of English); Akademik ve Genel olmak üzere iki farklı içerikle uygulanır ve uluslararası geçerliliğe sahiptir. Bilgisayar tabanlı bir akademik İngilizce dil yeterlilik testidir. Ülkemizde YDS (Yabancı Dil Sınavı) ile eş değerliliğe sahip olan PTE ’nin geçerlilik süresi 2 yıldır. Öğrenci 2 yıl boyunca ücret ödemeden sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkına sahiptir.

PTE okuma, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört bölümden oluşur.

Sorular 2 beceriyi birlikte test eder. Dinleme, okuma veya okuma ve konuşma bölümleri ikişerli entegre edilerek hazırlanır. Test, bilgisayar başında, 3 saat süren tek bir oturumda yapılır.

PTE, İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınav olduğu için, akademik amaçlarla girebileceğiniz TOEFL ve IELTS sınavlarına eşdeğerdir.

PTE Testi 10-90 puan aralığında değişen bir skalada 4 ayrı dil becerinizi ölçer. PTE alt sını puanları, Lisans eğitimi için istenen minimum 51, yüksek lisans eğitimi için minimum 57 ve MBA için minimum 59 puandır. Sınava girecek öğrencilerin, lisans, yüksek lisans ve MBA hedefleri için Akademik Modülü, Genel İngilizce becerilerini sertifika almak için ise Genel Modülü almaları gereklidir.

Bize Katılarak Academic Language House Ayrıcalıklarını Yaşayın…

Yabancı Dil Potansiyelinizi Keşfedin Ve Motivasyonunuzu Arttırın…