(PIE & FLAT) SPEAKING

Bu program EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ & YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin YETERLİLİK SINAVLARI’ na yönelik özel olarak dizayn edilmiştir. Hazırlık Atlama Yeterlilik Sınavları’nın önemli bir parçası olan “SPEAKING” sınavı, öğrencinin İngilizceyi İleri İngilizce düzeyinde AKICI ve DOĞRU bir şekilde kullandığını, yani İngilizce’yi konuşabilme yetkinliğini belgelemek amacıyla uygulanır.

PIE & FLAT sınavları öncesinde, öğrencilerimiz Hazırlık Atlama Sınavı’na yönelik bütünsel çalışmalar yaparken, aldıkları eğitime ek olarak “Speaking” derslerine katılma hakkına sahip olurlar.

Speaking Programı, öğrencinin öğrendiği her gramer yapısıyla akıcı ve doğru ifadeler kullanarak İngilizce’yi konuşabilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Bu program, sınav tarzında uygulanan çalışmalarla yoğun bir şekilde desteklenir.

İngilizce’yi hayatın bir parçası olarak algılayarak akıcılık kazanmaları asıl hedefimizdir. Çünkü, sadece sınava yönelik son bir kaç haftada “Speaking” çalışmaları yapmak maalesef öğrenciyi istediği hedefe götürememektedir. .

Ayrıca sınav anında heyecan yaşayan bireyler için bu heyecanın giderilmesine yönelik KOÇLUK ÇALIŞMALARI eğitmen Yasemin Talaz Bayraktaroğlu tarafından uygulanmaktadır.

LİSANS & YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİ SPEAKING (KONUŞMA) DERSLERİ

Katılımcıların B1 / B2 veya C1 /C2 Seviyesinde İngilizce yetkinlikleri olması gerekmektedir.

Bu program süresince öğrenciler sözlü ve yazılı olarak İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştirebilme, sunumlarda akıcı anlatım becerileri kazanma imkanına sahip olacaklardır. .

Üniversite eğitimleri boyunca akademik derslerini İngilizce olarak öğrenme ve üretme sürecindeki bireyler, İngilizce Okuma ve Dinleme becerileri gelişse de Yazma ve Konuşma becerilerinin en az birinde bilgiyi aktarmada veya kendisini ifade etmekte zorluk yaşayabilmektedirler. Bu eğitim programının hedefi, öğrencilerin öğrendikleri bilgileri akıcı ve doğru bir şekilde sözlü veya yazılı olarak aktarabilmelerini sağlamaktır.

GENEL İNGİLİZCE SPEAKING CLUB

– Her seviye İngilizce için Speaking Club (Konuşma Klübü) vardır.
– Çalışan ve okuyan tüm bireyler Genel İngilizce Konuşma Klübüne katılabilir.
– Konuşma Klüplerinde, benzer dil hedefleri olan öğrenciler bir araya getirilir, gruplar her öğrencinin seviyesine uygun olarak düzenlenir.
– Konuşma Klübünde dersler, öğrencinin hem öğretmeniyle hem de diğer öğrencilerle yoğun bir şekilde İngilizce dilini konuşması yönünde aktiviteler ve materyallerle desteklenir.
– Dersler, öğrencilerin dili en etkili bir şekilde öğrenip üretmeleri adına iletişim odaklı, görsel, işitsel ve fiziksel kaynaklarla desteklenir.

Bize Katılarak Academic Language House Ayrıcalıklarını Yaşayın…

Yabancı Dil Potansiyelinizi Keşfedin Ve Motivasyonunuzu Arttırın…