İSPANYOLCA GENEL BİLGİ

İspanyolca, dünyada resmi dil olarak kabul edilen diller arasında birinci sırada yer almakta olup (21 ülkenin ana dilidir), Güney Amerika’daki ülkelerin büyük kısmının ana dili durumundadır. İspanyolca, dünya genelinde en çok konuşulan 3 dilden biri olması ve Avrupa Birliğinde de İngilizce’den sonra en çok konuşulan dil olması itibariyle her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. İspanyolca, kültürel açıdan bakıldığında Latin dansları ve müziği sayesinde çok önemli bir kültür ve sanat dili haline gelmiştir.
Ayrıca İspanyolca’nın, aynı dil ailesinde bulunan İtalyanca, Portekizce ve Fransızca’yla büyük benzerlik taşıması nedeniyle İspanyolca bilen bir kişi gereksinim duyduğunda bu dilleri de daha kısa sürede ve daha az çaba göstererek öğrenebilmektedir.

Amaç ve Hedefler

İspanyolca kursu , Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CFER) göre A1 temel seviyesinden başlayarak geniş bir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Öğrenciler pratik ihtiyaçları için günlük ifadeleri kullanmayı öğrenerek aynı zamanda derslerde gramer, kelime bilgisi ve iletişim becerilerini güçlendirmektedir.

Ders İçerikleri

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma dersleri Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CFER) kriterlerine göre pratik içerecek şekilde kurgulamış olup, Aula İnternacional serilerinin materyalleri kullanılmaktadır.

Kurs Seviyeleri

Giriş Düzeyi A1, Temel Gereksinim Düzeyi A2 , Eşik Düzey B1, İleri Düzey B2 seviyelerine kadar ders verilmektedir.

Öğrenci Sayısı

Özel ders veya 2’li grup dersleri şeklinde İspanyolca derslerimize katılabilirsiniz. Derslerimiz öğrencinin uygun saatlerine göre ayarlanmaktadır.

Bize Katılarak Academic Language House Ayrıcalıklarını Yaşayın…

Yabancı Dil Potansiyelinizi Keşfedin Ve Motivasyonunuzu Arttırın…