PIE SINAVI DESTEK KURSU

Üniversite Hazırlık Atlama YETERLİLİK SINAVI’na hazırlanmak özveri gerektiren bir süreçtir. Elde edilecek başarının garantilenmesinde öğrencinin derslere düzenli olarak devam etmesi ve verilen ödev ve uygulamaları bire bir dersler haricinde kendi kendine uygulamalar yapabilmesi büyük önem taşımaktadır. Öğrencinin ders esnasında ve yalnızken yaptığı düzenli ve sistemli çalışmalar ile ilgili eğitmen tarafından sürekli geri bildirim yapılır.

Elde edilecek başarının garantilenmesinde öğrencinin derslere devamı ve öğrencinin verilen ödev ve uygulamaları kurstaki dersler haricinde de yapması büyük önem taşımaktadır. Öğrenciye verilen geri bildirimler, öğrencinin akademik gelişimi ve bu gelişimin eğitmen tarafından gözlemlenebilmesi açısından büyük önem taşır.

Eğitim süresince konu anlatımları, konu testleri, sınava yönelik BÜTÜNSEL TEST ÇALIŞMALARINA ilk haftadan başlanmaktadır…

KUR ÖĞRENCİLERİ İÇİN DESTEK KURSU

Kur Destek Ders Programları A/B/C/D kurlarına paralel bir işleyişte gitmektedir. Bu işleyişe ek olarak, konu anlatılarında öğrencinin ilerleyişine göre, okul programının bir adım ilerisinde konu anlatımları, Use of English, Reading, Listening, Writing & Speaking çalışmaları ile destek yapılabilinir.
Assessment & Gateway sınavlarına yönelik çalışmalar da programa dahildir.

SUPPORT ÖĞRENCİLER İÇİN DESTEK KURSU

Hazırlık Atlama Destek Programı, Hazırlık Atlama Sınavı’nı ilk sene geçemeyen ve hazırlık sınıfını yeniden tekrar eden öğrencilerin katıldığı bir programdır. Hazırlık okulu derslerine “Support” öğrenci olarak devam eden veya etmeyen her öğrenci bu programa katılabilir.

Hazırlık Atlama Sınavı ikili dersler ve grup dersleri Use of English, Vocabulary, Reading, Writing ve Speaking derslerini içermektedir. Eğitmen tarafından hazırlanmış Use of English, Writing ve Vocabulary kitapçıkları derslere gelen öğrencilere verilmektedir.

Bu eğitim programının amacı, öğrencilerin bir önceki sınavda başarısız oldukları alanları saptayarak bütünsel bir eğitim dahilinde öğrenciyi uygun materyallerle desteklemektir. Programda konu anlatımlarının yanı sıra sınava yönelik olarak yoğun TEST ÇÖZME & ESSAY YAZMA çalışmaları yapılır. PIE sınavının ana bölümleri “Use of English, Reading, Writing, Listening ve Speaking” dahil olmak üzere her konuda tüm eksikleri gidermek ana hedeftir.

1. PIE SINAVI – BİRE BİR DERSLER

Hazırlık Atlama Sınavlarına yönelik BİRE BİR derslerin tamamı öğrencinin kazandığı üniversitenin Hazırlık Atlama Sınavı içeriğini kapsayan ve öğrencinin bire bir ihtiyaçları doğrultusundan hazırlanan bir program dahilinde yapılır.

Hazırlık Atlama Sınavı bire bir dersleri Use of English, Vocabulary, Reading, Writing ve Speaking derslerini içermektedir. Eğitmen tarafından hazırlanmış olan Use of English, Writing ve Vocabulary test kitapçıkları derslere gelen öğrencilere verilmektedir.

Ön görüşme sonrası yapılan değerlendirme sonrasında, haftalık eğitim saat ve içeriklerini içeren tamamen bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda uzman eğitmen tarafından hazırlanan bir ders programı öğrenciye verilir. Bu program öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda ortak karar ile zaman içerisinde değiştirilebilir.

Kur atlamaya yönelik çalışmalara paralel olarak C Kurundan itibaren Hazırlık Atlama Sınavı (PIE) çalışmaları da bire bir derslere entegre edilir.

Öğrencinin eğitime başlama tarihine göre Düzenli, Yarı Hızlandırılmış veya Hızlandırılmış program uygulanabilir.
Öğrencilerimizin, merkezimizde eğitim aldıkları süre içerisinde en az iki adet deneme sınavına girme hakları vardır .

2) PIE SINAVI – İKİLİ DERSLER ve GRUP DERSLERİ

İkili derslerde ve grup derslerinde en önemli unsurlardan biri öğrencilerinin İngilizce seviyelerinin birbirine yakın olması gerekliliğidir. Bu sebeple öğrenciler derse başlamadan evvel eğitmen tarafından gramer (Use of English), okuma (Reading) ve (Writing) içeren ve seviye belirleme sınavına girerler. Bu sınavda elde ettikleri sonuca göre isteğe bağlı olarak ikili derslere veya grup derslerine başlayabilirler.

Hazırlık Atlama Sınavı ikili dersler ve grup dersleri Use of English, Vocabulary, Reading, Writing ve Speaking derslerini içermektedir. Eğitmen tarafından hazırlanmış Use of English, Writing ve Vocabulary kitapçıkları derslere gelen öğrencilere verilmektedir.

Öğrenciler eğer Hazırlık Derslerine devam ediyorsa, derslerine paralel olarak hazırlık sınıfı dahilindeki kur atlama sınavlarına yönelik eğitim programı hazırlanır.

Öğrencinin isteği doğrultusunda kur atlamaya yönelik çalışmalara paralel olarak Hazırlık Atlama Sınavı çalışmaları da derslere entegre edilir.

Öğrencilerin eğitime başlama tarihine göre Normal, Yarı Hızlandırılmış veya Hızlandırılmış programlar mevcuttur.

Öğrencilerimizin, merkezimizde eğitim aldıkları süre içerisinde en az iki adet deneme sınavına girme hakları vardır .

Ön görüşme sonrası yapılan seviye belirleme testi sonrasında, haftalık eğitim saat ve içeriklerini içeren, grubun ihtiyaçlar doğrultusunda uzman eğitmen tarafından hazırlanan bir ders programı her öğrenciye verilir. Bu program öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda ortak karar ile zaman içerisinde değiştirilebilir.

Bize Katılarak Academic Language House Ayrıcalıklarını Yaşayın…

Yabancı Dil Potansiyelinizi Keşfedin Ve Motivasyonunuzu Arttırın…